راهنمای خرید توالت فرنگی

راهنمای خرید توالت فرنگ : 

امروزه توالت فرنگی یکی از لوازم جدا نشدنی در سرویس بهداشتی و حمام منازل محسوب می شود که استفاده از آن برای افراد مسن و یا افرادی که در اثر حادثه دچار آسیب دیدگی های شدید در ناحیه لگن و پاها هستند بسیار توصیه می شود؛ بنابراین باید در انتخاب نوع مناسب آن دقت زیادی داشت؛ به همین منظور در این مطلب می خواهیم شما را با راهنمای خرید توالت فرنگی مناسب و قیمت های به روز آن در بازار آشنا کنیم پس با ما همراه باشید تا بتوانید انتخاب خوبی داشته باشید :

toilet

 

توالت فرنگی با فضای سرویس بهداشتی باید متناسب باشد

یکی از مهمترین عواملی که در خرید توالت فرنگی باید به آن توجه داشته باشید، فاصله ی مناسب بین دیوار تا مجرای خروجی توالت (یا به عبارتی آکس ) یعنی دیواری که توالت نزدیک آن نصب می شود است، چرا که این فاصله عامل اصلی عملکرد صحیح آن است. مناسب ترین فاصله برای این منظور بین ۲۰ تا ۳۰ سانتی متر است. مدل‌های مختلف توالت‌های فرنگی در بازار وجود دارند که فاصله دیوار تا وسط پایه آنها ۲۰ الی ۳۵ سانتی‌متر است، پس بهتر است ابتدا فاصله چاه و لوله از دیوار را اندازه بگیرید و سپس مدل توالت را انتخاب نمایید.

بررسی میزان توانایی سیفون توالت فرنگی

توجه داشته باشید که سیفون به عنوان مهمترین قسمت توالت فرنگی محسوب می شود، پس در مرحله ی بعدی باید میزان توانایی سیفون را اندازه گیری کنید. برخی توالت‌ ها آب را با فشار زیاد و به صورت مکشی به فاضلاب می‌برند و خیلی زود کاسه توالت تخلیه می‌شود و یا برخی توالت‌ها آب را به صورت چرخشی و آرام‌تر بیرون می‌دهند که گزینه مطلوب تری برای توالت های خانگی محسوب می شوند.

بررسی پایه توالت فرنگی

 باید توجه داشته باشید که پایه‌های بلند برای افراد قد بلند یا افراد مسن مناسب‌تر است و زانو و کمر افراد را اذیت نمی‌کند، اما این مدل از توالت فرنگی برای کودکان و افراد کوتاه قد چندان مناسب نیست و قیمت بالاتری نیز دارند. بهتر است حتما در هنگام خرید توالت فرنگی روی آن بنشینید تا بتوانید هماهنگی آن با اندام تان را بررسی کنید.

اندازه استاندارد پایه توالت‌ فرنگی ۱۵ اینچ (۴۰ سانتی‌متر) است

بررسی لگن توالت فرنگی

لگن توالت فرنگی آخرین قسمتی است که در هنگام خرید باید آن را بررسی کنید. توالت‌ هایی که لگن آنها گرد است نسبت به توالت‌ هایی که لگن آنها بیضی شکل است جای کمتری را اشغال می‌کنند اما کاسه‌های بیضی جای نشستن بیشتری داشته و راحت‌تر نیز هستند. همچنین توالت‌های بیضی کمتر کثیف شده و حذف بوی آنها نیز بیشتر است؛ بنابراین توالت هایی با لگن بیضی شکل مناسب تر است.

انتخاب مدل توالت فرنگی

توالت های فرنگی انواع گوناگونی دارد که در میان نوع دوتکه آن ها با مخزن و کاسه از هم جدا بسیار مقرون به صرفه تر است، اما توالت فرنگی های یک تکه اگرچه ممکن است پر هزینه تر به نظر برسند، ولی نظافت آنها به دلیل یکپارچگی بسیار ساده تر است.

شایان ذکر است مدل های دو تیکه در حال حاضر کمتر در بازار ایران یافت میشود .

مدل سوم توالت فرنگی های دیواری ( هنگ) می باشد که جلوه بسیار زیبایی به فضای حمام و سرویس  بهداشتی می دهند و نظافت آنها بسیار ساده است، اما هزینه آنها نسبت به دو مدل دیگر بسیار بیشتر است، همچنین برای نصب نیاز به دیوارهای ضخیم دارند که مناسب برای هر سرویس بداشتی نیست.

بررسی قیمت توالت فرنگی

برای قیمت توالت فرنگی با توجه به برند و مدل می توان بازه ای بین ۲۰۰ هزار تومان تا ۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان را در بازار معرفی کرد.

 

بورس خرید توالت فرنگی و چینی بهداشتی

برای خرید توالت فرنگی بهتر است به بورس این لوازم در شهر خود سر بزنید، بورس خرید توالت فرنگی در تهران خیابان ملاصدرا، خیابان شیراز، خیابان بنی هاشم و خیابان فردوسی جنوبی است، همچنین بهترین مارک توالت فرنگی را می توانید از فروشگاه اینترنتی نوین کالا تهیه کنید.

از اینکه مقاله راهنمای خرید توالت فرنگی را مطالع نمودید از شما سپاسگذاریم

جهت مدلهای توالت فرنگی و قیمت روی ادامه کلیک کنید :      ادامه ..

 

 

.