راهنمای خرید هود

در این مقاله سعی بر این شده که یک راهنمای خرید هود جامع و کامل برای شما تهیه گردد .

 

در آشپزخانه های امروزی وجود هود یکی از الزامات آشپزیست زیرا که با وجود این وسیله حجم زیادی از چربی تولید شده از پخت و پز از آشپزخانه خارج شده و باعث تمیزی محیط آشپزخانه میشود و یکی دیگر از موارد بسیار مهم از بین بردن بوی غذا در محیط آشپزخانه میباشد .

امروز بیشک با توسعه این صنعت یکی از مهترین عوامل در خرید انواع هود زیبایی آن است که یک امر سلیقه ای می باشد لیکن نکات ایمنی و فنی نیز در خرید هود حایز اهمیت است که در ذیل به آن اشاره خواهیم کرد :

۱- بعضی از مدل‌های هود سنسور حساسی به بو و دود دارند به طوری که هود آشپزخانه به طور خودکار با وجود بو و دود روشن شده و عمل تهویه را انجام می‌دهد.

۲- نکته مهم دیگر در مورد صدای هود و میزان تطابق خروجی هود با خروجی آشپزخانه است، اندازه خروجی متداول هودهای آشپزخانه ۱۰ و یا ۱۵ سانتی‌متر مربع در حالی که خروجی منازل ۱۰ و یا ۱۲ سانتی‌متر مربع است حال اگر هودی با خروجی ۱۵ را در آشپزخانه‌ای با خروجی ۱۰ نصب کنیم این اختلاف زیاد در اندازه خروجی باعث ایجاد صدای اضافی می‌شود. این نکته را باید بدانیم که هودهای با مکش بسیار بالا خروجی ۱۵ دارند اما در ایران خروجی آشپزخانه‌ها غالبا ۱۰ و ۱۲ است.

۳- موتور هودهای جدید از نوع توربینی یا حلزونی است این موتورها علاوه بر اینکه قوی‌تر هستند صدای کمتری نیز تولید می‌کنند.

hood-motor
موتور هود

۴- فیلترهای جدید از جنس آلومینیوم و قابل شستشو با دست و ماشین ظرفشویی است اما فیلتر هودهای قدیمی زیرکابینتی از جنس پشم شیشه بوده که قابل شستشو نیست و باید تعویض شود.

امروزه هودهای اشپزخانه در انواع مختلف شومینه. زیر کابینتی(کتابی) مورب .مخفی( که این نوع مخصوص کابینت های ممبران میباشد )

امیدواریم که مقاله راهنمای خرید هود برای شما عزیزان مفید واقع شده باشد

 

شما میتوانید مدلهای مختلف هودها را در فروشگاه نوین کالا مشاهده کنید