راهنمای خرید گاز رومیزی

راهنمای خرید اجاق گاز رومیزی یا صفحه ای

در این مقاله سعی بر این شده که با راهنمایی صحیح به شما عزیزان این علم را بدهیم که چگونه یک اجاق گاز رومیزی یا  صفحه ای  خوب و مطمئن خریداری نمایید.

گاز-رومیزی
گاز-رومیزی

 

چه اجاق گاز صفحه ای خریداری کنیم ؟ 

 معرفی اجاق گاز های صفحه ای و مبلی آشپزخانه :

اجاق گازهای آشپزخانه به ۲ صورت کلی اجاق گازهای مبله و اجاق گاز صفحه ای تقسیم بندی میشوند که هر کدام از این تقسیم بندی ها مدل ها و اقسام مختلفی دارند. به طور مثال اجاق گاز های صفحه ای شامل دو مدل اجاق های برقی ، اجاق های گازی در دو سبک روکار و توکار میباشد و چون در فروشگاه اینترنتی ما انواع مختلف اجاق گازهای صفحه ای وجود دارد در مقاله راهنمای خرید اجاق گاز رومیزی یا صفحه ای سعی بر توضیح این موارد خواهیم داشت:

 

اجاق گاز رومیزی یا صفحه ای برقی :

این نوع اجاق گاز برای تولید انرژی از برق استفاده کرده و اکثرا به دو صورت گرانیتی و استیل میباشند. مصرف انرژی این مدل از اجاق ها A میباشد و اکثرا برای مناطقی در ایران که انرژی گاز وجود ندارد مثل سکوهای نفتی استفاده میگردد.

 

اجاق گاز رومیزی یا صفحه ای گازی:

این مدل از اجاق گازها در ایران طرافداران بیشتری دارد و آن هم به این دلیل که در کشور ما گازهای شهری هم ارزان است و هم در دسترس تر می باشد . این مدل اجاق های گاز به چند صورت استیل ، استیل شیشه ، و تمام شیشه وجود دارد که بر حسب سلیقه مشتریان میتوانید انتخاب گردد

     اجاق گاز های رومیزی یا صفحه ای استیل:

دو مدل ساده و آجدار اجاق گاز توکار استیل می باشد .اجاقگاز های استیل ساده به دلیل  سهولت در نظافت بیشتر مورد توجه قرار دارد  ضمن اینکه  باید توجه بیشتری در زمان نظافت اینگونه اجاق گازها داشت .و باید از یک کهنه نرم استفاده شود و نیز می توان از محصولات براق کننده استیل که معمولاً در بازار یافت می شوند استفاده کرد و هرگز برای تمیز کردن اجاق های استیل از پودرهای ساب استفاده نکنید . اجاق گاز های استیل آجدار  امروزه کمتر مورد توجه قرار دارد چرا که معمولا پاک کردن روغن و غذا از روی استیل آجدار به سختی انجام می شود و به مرور زمان به دلیل چرک مردگی در محصولات استیل آجدار رنگ اجاق گاز کدر وتیره می گردد و تنها مزیت استیل آجدار ضد خش بودن آن است.

اجاق گازهای رومیزی  (صفحه ای) شیشه ای:

تنوع محصول در این نوع اجاق گاز ها بسیار بالا می باشد در اینگونه محصولات از شیشه های نشکن با قابلیت تحمل درجه حرارت بالا استفاده شده است در نمونه های با کیفیت از شیشه هایی استفاده شده است که امکان  تنظیف این محصولات راحت تر می باشد با این حال باید توجه داشت برای داشتن اجاق گازی زیبا و ماندگاربهتر است تا پس از طبخ غذا به طور مرتب تنظیف شوند تا اثرات لک و چربی بر روی آن باقی نماند وخیلی ها فکر میکنند اجاق گاز های شیشه ای به راحتی خواهند شکست در صورتی که اگر گازی که خرید مینمایید دارای شیشه به طور مثال ایتالیایی یا ایرانی مرغوب باشد به این راحتی ها آسیب نخواهد دید.

گاز صفحه ای استیل بهتر است یا شیشه ای؟

اینکه گاز صفحه ای شیشه ای بهتر است یا استیل . سوالی است که خیلی از مشتریان دارند. و باید گفت فروش گازهای شیشه ای نسبت به گازهای استیل بیشتر و آن هم به علت زیبایی این محصولات است  ولی دردسر گازهای استیل کمتر است . این به معنی خوب بودن یا بد بودن هر کدام از اینها نیست بلکه اگر در زمان خرید سعی کنید برند خوبی را تهیه نمایید بعید است بعدها به مشکلی برخورد کنید

 

از اینکه مقاله راهنمای خرید اجاق گاز رومیزی یا صفحه ای را مطالعه نمودید از شما متشکریم

برای مشاهده انواع اجاق گاز این لینک  را کلیک کنید